Project Description

Paznokcie zmienione chorobowo

Zmiany w wyglądzie paznokci bywają oznaką wielu problemów zdrowotnych.

Wiele procesów chorobowych odciska swoje piętno na płytkach paznokciowych. Zmiana kolorytu, pękanie, kruchość, czy grubienie stanowią problem natury estetycznej i bardzo utrudniają, a czasami uniemożliwiają domową pielęgnację. Brak prawidłowego skracania paznokci, czy ich przerost mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego warto w porę udać się do podologa, który pomoże rozwiązać problem.

Co powoduje zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej?

Deformacje i zmiany kolorytu paznokci najczęściej powodują infekcje grzybicze i bakteryjne, schorzenia układu krążenia (zaburzenia ukrwienia kończyn), czy też problemy z tarczycą. Wygląd płytek paznokciowych może ulegać zmianie również u osób uprawiających intensywnie sport, gdyż podlegają one wówczas ciągłej traumatyzacji i przeciążeniom. Niezależnie od problemu warto zgłosić się do gabinetu podologicznego, gdzie po wnikliwym wywiadzie specjalista dobierze odpowiednią terapię, a w razie konieczności pokieruje pacjenta dalej.

Jak wygląda terapia podologiczna paznokcia zmienionego chorobowo?

W pierwszej kolejności ustalamy przyczynę problemu. Następnie podolog przystępuje do bezbolesnego oczyszczenia paznokcia przy użyciu sterylnych narzędzi. W zależności od przyczyny zmian w wyglądzie paznokcia, dobierany jest odpowiedni preparat do stosowania w domu. Jeśli zajdzie taka konieczność, podolog ustali harmonogram kolejnych zabiegów.

Cennik
Umów wizytę

Usługi