Project Description
Podstawowy zabieg podologiczny (PZP)
Zabieg podologiczny to znacznie więcej, niż pedicure
Nasze stopy to niesamowite cuda natury. Dźwigają nasze ciało kilka tysięcy kroków na dobę przez całe życie, znosząc ogromne przeciążenia. Styl i tempo życia, waga, obuwie, sport, schorzenia przewlekłe – te i wiele innych czynników wpływają na ich kondycję. W gabinecie podologicznym wykonujemy szereg zabiegów mających na celu poprawię kondycji paznokci i skóry stóp.
Jednym z zabiegów profilaktycznych jest podstawowy zabieg podologiczny. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą zadbać o estetykę i zdrowie swoich stóp oraz wdrożyć profilaktykę wielu podologicznych problemów,.
Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?
W trakcie zabiegu prawidłowo skracamy paznokcie i oszlifowujemy je odpowiednimi sterylnymi frezami. Kontrolowane są również przestrzenie międzypalcowe, aby w porę zdiagnozować ewentualną macerację naskórka lub infekcje grzybicze. Drobne zrogowacenia z podeszwowej części stóp są usuwane przy pomocy jednorazowych kapturków ściernych. Następnie skóra stóp jest myta specjalistyczną pianką, nakładany jest balsam i krem dobrane do potrzeb skóry, a na płytkę paznokciową aplikowany jest specjalistyczny olejek pielęgnacyjny.
- Diagnoza podologiczna
Skrócenie i oszlifowanie paznokci
Opcjonalnie zabieg może być poszerzony o opracowanie paznokci przerośniętych/ zmienionych chorobowo
- Oczyszczenie wałów paznokciowych z mas rogowych
Kontrola przestrzeni międzypalcowych
Usunięcie drobnych zrogowaceń z podeszwowych części stóp jednorazowym kapturkiem ściernym
- Opcjonalnie zabieg może być poszerzony o usunięcie drobnych fizjologicznych hiperkeratoz skalpelem
Odświeżenie skóry przy pomocy secjalistycznej pianki myjącej
Aplikacja balsamu i kremu
Wsmarowanie specjalistycznego olejku pielęgnacyjnego w płytkę paznokciową
Przekazanie zaleceń do pielęgnacji domowej oraz dobór odpowiedniego preparatu na życzenie pacjenta
Bezpośrednio przed wizytą:
- Wstyd zostaw w domu – pamiętaj, że podologia jest naszą pasją, widok problematycznych stóp jest naszą codziennością, dlatego możesz czuć się zupełnie swobodnie. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!
- Odśwież stopy, jeśli jest to możliwe. Jeśli nie masz takiej możliwości to nic! W gabinecie mamy preparaty, które pozwolą Ci odświeżyć skórę przed zabiegiem.
- Przed wizytą NIE NALEŻY obcinać paznokci, usuwać zmian skórnych, ścierać naskórka tarką – jeśli to zrobisz, utrudnisz nam prawidłową ocenę kondycji Twoich stóp i postawienie diagnozy.
- Zastanów się co dokładnie sprawia Ci problem, co przeszkadza i nad czym chciałbyś pracować z podologiem.
- Przypomnij sobie od kiedy zaczął się problem.
- Zmyj lakier do paznokci.
- NIE nakładaj na stopy żadnych preparatów i kremów.
- Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenie lub przyjmujesz leki, spisz nazwy i poinformuj o tym w trakcie wizyty. Wiele problemów podologicznych ma źródło w chorobach przewlekłych.
- Przygotuj sobie listę pytań, jeśli jakieś masz.
-
Czy zabieg będzie bolał?
Podstawowy zabieg podologiczny oraz zabieg rozszerzony o usunięcie zrogowaceń skalpelem są zabiegami bezbolesnymi. Pracując skalpelem usuwamy zrogowaciałe, czyli martwe i nieunerwione części naskórka. Pracując w obrębie paznokci i wałów paznokciowych staramy się zachowywać najwyższą ostrożność, aby uniknąć jakichkolwiek nieprzyjemnych odczuć.
-
Jaka jest cena zabiegu?
Aktualny cennik znajduje się TUTAJ.
Umawiając się na wizytę postaraj się jak najdokładniej opisać swój problem – będziemy wówczas w stanie dobrać odpowiedni zabieg i udzielić Ci informacji na temat jego ceny. Jeśli z jakichś przyczyn będzie trzeba wykonać inny zabieg, niż ten umówiony, zostaniesz poinformowany o cenie.
Jeśli zgłaszasz wiele problemów w obrębie stóp, specjalista podczas diagnozy podologicznej ustali indywidualny plan terapii.
-
Dlaczego zabieg podologiczny wykonuje się bez uprzedniego moczenia stóp?
Ponieważ nie ma takiej potrzeby! Podczas zabiegów podologicznych stosujemy specjalistyczne preparaty i narzędzia, które eliminują konieczność rozmiękczania całego naskórka. Należy pamiętać, iż rozmiękczając naskórek osłabiamy jego odporność na infekcje oraz zwiększamy ryzyko uszkodzeń mechanicznych. W zabiegu stosujemy miejscowo preparaty zmiękczające, aplikując je dokładnie tam, gdzie trzeba. Wykonując zabieg “na sucho” działamy zgodnie z fizjologią skóry i paznokci.
-
Czy w trakcie podstawowego zabiegu podologicznego mogę usunąć również odciski lub modzel?
Tak, jednak poinformuj o tym osobę dokonującą zapisu. Dzięki temu zaplanujemy dla Ciebie odpowiednią ilość czasu. Aktualny cennik usuwania odcisków znajdziesz TUTAJ
Koszt usunięcia zmian zostanie doliczony do ceny zabiegu podstawowego.
-
Ile będzie trwał zabieg?
Podstawowy zabieg podologiczny trwa od 30 min do godziny, gdy jest rozszerzony o usunięcie drobnych zrogowaceń skalpelem.
-
Jak często powinienem/powinnam przychodzić na podstawowy zabieg podologiczny?
W celach profilaktycznych i aby w prawidłowy sposób zadbać o kondycję skóry i paznokci stóp, taki zabieg należy wykonywać co ok. 6 tygodni, w zależności od kondycji Twoich stóp i problemu, z którym się zmagasz.